ПЛАН 6 день 19-20

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар

ДУА “Сошненская сярэдняя школа”:

______________ Л.У. Жук

“____”_____________2019 г.

 

План

выхаваўчай работы  ДУА “Сошненская сярэдняя школа” ў шосты школьны дзень на  2019/2020 навучальны год

Дата

Мерапрыемствы

 

Адказныя

 

ВЕРАСЕНЬ

 

07.09.2019

Майстар-класы педагогаў дадатковай адукацыі ў рамках Тыдня дадатковай адукацыі

Правядзенне паказальнага  выступлення аб’яднання дадатковай адукацыі ЮІР “Бяспечны веласіпед”

 

Хандрыка С.В.

 

Кіраўнікі аб’яднанняў па інтарэсах

14.09.2019

Раённае свята да дня нараджэння БРПА

Выстава “Восеньскія фарбы”

Дзень здароўя “Вясёлыя старты”

Валчковіч І.А.

Малашчыцкая Л.Г.

Настаўнікі фізічнай культуры

21.09.2019

Бацькоўская субота

Гульні-эстафеты “Наш сябар-спорт”

Спецыялісты СППС

Чэчун А.У.

28.09.2019

Флэш-моб “У краіне бурбалак”

Аперацыя “Лістапад”

Валчковіч І.А.

Гурын В.М.

 

КАСТРЫЧНІК

 

05.10.2019

Акцыя “Стань прыгажэйшай, мая вёска!”

Раённае свята “Наша імя – актябраты”

Калесніковіч Л.М.

Валчковіч І.А.

12.10.2019

Дзень здароўя

Гульнёвая праграма “Наш вясёлы звонкі мяч”

Настаўнікі фізічнай культуры

Чэчун А.С.

19.10.2019

Свята “Акцябрацкі калейдаскоп”

Турнір “Скарбы роднага краю”

Валчковіч І.А.

Шлома Л.С.

26.10.2019

Віктарына «У свеце прафесій»

Вусны часопіс “Дарог на свеце многа”

Мішчук Н.Ф.

Кнюх Ж.М.

 

ЛІСТАПАД

 

02.11.2019

Конкурс малюнкаў “ Мая сіла ў маёй сям’і”

Рухомыя гульні “Гуляем і адпачываем”

Грышко Л.М.

Чэчун А.У.

09.11.2019

Віктарына “Як добра быць здаровым”

Дыспут “Камп’ютар: за і супраць”

Малашчыцкая Л.Г.

Шлома Л.С.

16.11.2019

Музычная гадзіна “На крылах беларускай песні”

Спаборніцтвы па тэнісу

Валчковіч І.А.

Настаўнікі фізічнай культуры

23.11.2019

Інфарм-дайджэст “Калейдаскоп прафесій”

Беларускія народныя гульні

Гурын В.М.

Чэчун А.С.

30.11.2019

Конкурс эрудытаў “Самы кемлівы”

Экскурсія ва ўстановы аграгарадка

Чэчун А.М.

Чэчун А.У.

 

СНЕЖАНЬ

 

07.12.2019

Караоке-конкурс “Любімыя песні нашых бацькоў”

Турнір-віктарына “Знаўцы роднай мовы”

Валчковіч І.А.

Калесніковіч Л.М.

14.12.2019

Дзень здароўя.

Спартландыя “Здаровы я – здаровая краіна!”

Настаўнікі фізічнай культуры

21.12.2019

Майстар-клас па вырабу навагодніх упрыгожванняў “Майстэрня Дзядулі

Мароза”

Зімовыя забавы і гульні

Валчковіч І.А.

 

Мішчук Н.Ф.

28.12.2019

КТС “Навагодні сувенір”

Вечар адпачынку “Новы год крочыць па планеце!”

Грышко Л.М.

Валчковіч І.А.

 

СТУДЗЕНЬ

 

04.01. 2020

Калядны фэст “Ой, калядачкі!”

Валчковіч І.А.

11.01. 2020

Снежная эстафета

 

Інфарм-дайджэст “Энцыклапедыя – кніга аб усім і для ўсіх”

Настаўнікі фізічнай культуры

Кнюх ЖМ.

18.01. 2020

Караоке-конкурс “Спявайце, сябры!”

Прававы ўсенавуч “Адміністрацыйная адказнасць у дачыненні да дзяцей”

Калесніковіч Л.М.

Валчковіч І.А.

25.01. 2020

Конкурс малюнкаў “Яе Вялікасць – Каралева казка”

Віктарына “Прафесіі маіх бацькоў”

Чэчун А.М.

Шлома Л.С.

 

ЛЮТЫ

 

01.02. 2020

Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Вечар школьных сяброў”

 

Акцыя “Чытаю я, чытаем мы. Чытаюць усе мае сябры”

Хандрыка С.В.

Валчковіч І.А.

Касцюк С.У.

08.02. 2020

Выстава малюнкаў “Зімовая казка”

 

Дзень здароўя

Малашчыцкая Л.Г.

Настаўнікі фізічнай культуры

15.02. 2020

Конкурс чытальнікаў “Гучы, роднае слова!”

Бібліятэчная гадзіна да Міжнароднага Дня роднай мовы  “Паклон табе, мая родная беларуская мова”.

Мішчук Н.Ф.

Касцюк С.У.

22.02. 2020

Ранішнік “Бравыя салдаты”

Выстава “Не для войны рождаются мужчины, а для того, чтоб не было войны”

Валчковіч І.А.

Грышко Л.М.

29.02. 2020

Выстава малюнкаў “Вясна ідзе!”

Танцавальная гадзіна “У віхры беларускіх танцаў”

Чэчун А.С.

Валчковіч І.А.

 

САКАВІК

 

07.03. 2020

КТС “Падарунак маме”

Святочная дыскатэка

 

Валчковіч І.А.

Хандрыка С.В.

14.03. 2020

Дзень здароўя.

 

Конкурс “Гульня – справа адказная”

Настаўнікі фізічнай культуры

Чэчун А.У.

21.03. 2020

Акцыя “Чысты двор”

Экскурсія “Прафесіі нашых бацькоў”

Гурын В.М.

Кнюх Ж.М.

28.03. 2020

Інформ-дайджэст  “Не – шкодным звычкам”

Конкурсная праграма “Здаровы смех”

Валчковіч І.А.

Чэчун А.С.

КРАСАВІК

 

04.04. 2020

Прэзентацыя “Мая любімая кніга” (да Міжнароднага дня дзіцячай кнігі)

Экалагічная віктарына “Зямля – наш  агульны дом”

Калесніковіч Л.М.

Чэчун А.М.

11.04. 2020

Дзень здароўя “Вясеннія старты”

 

Пазнавальная старонка “Па старонках Чырвонай кнігі”

Настаўнікі фізічнай культуры

Шлома Л.С.

18.04. 2020

Літаратурная гасцеўня “Чарнобыль і беларуская паэзія”.

Акцыя “Пасадзі дрэва”

Касцюк С.У.

Гурын В.М.

25.04. 2020

Выстава малюнкаў “Захаваць прыроду – зберагчы жыццё!”

Рэтра-дыскатэка

Мішчук Н.Ф.

Валчковіч І.А.

 

МАЙ

 

02.05.2020

Вусны часопіс “Мы – беларусы”

Выстава малюнкаў “Вялікай Перамозе прысвячаецца”

 

Касцюк С.У.

Малашчыцкая Л.Г.

09.05.2020

Мітынг, прысвечаны Дню Перамогі

Хандрыка С.В.

Валчковіч І.А.

16.05.2020

Конкурс малюнкаў на асфальце “Чакаем лета”

Круглы стол “Прафесіі, якія мы выбіраем”

Грышко Л.М.

Кнюх Ж.М.

23.05.2020

Дзень здароўя

 

Віктарына “Вітаміны на палянцы”

Настаўнікі фізічнай культуры

Чэчун А.М.

30.05.2020

Свята “Апошні школьны званок”

Хандрыка С.В.

Валчковіч І.А.

Кнюх Ж.М.

 

 

Кожную суботу па асобным плане працуе кансультацыйны пункт спецыялістаў СППС